O projekcie

Projekt polega na publikowaniu zdjęć z różnych miejsc na świecie, ale tak aby każde zdjęcie zawierało flagę polski lub polskie barwy narodowe. Moim celem jest dostarczanie inspirujących zdjęć z różnych zakątków świata wzbogaconych o łamigłówkowy element patriotyczny. Na kompozycję każdego zdjęcia będzie składała się flaga narodowa (jej fragment, cień, zarys, barwy, ...) umieszczona w sposób nie zawsze oczywisty i łatwy do zauważenia.
Mam nadzieję, że wraz z rozwojem projektu moje umiejętności fotograficzne także będą się rozwijać i będę w stanie tworzyć coraz ciekawsze kompozycje z coraz ciekawszych miejsc globu. Na pytanie jak długo projekt będzie trwał trudno mi prorokować, ale marzy mi się, aby trwał nawet 50 lat, jeśli oczywiście zdrowie dopisze.

Jeśli chcesz współtworzyć projekt, bywasz w ciekawych miejsca, masz smykałkę do fotografowania i jesteś dumny z naszych narodowych barw/flagi skontaktuj się ze mną.

Przemysław Rodwald

Autor

Przemysław RODWALD

02.05.2018

Projekt rozpoczął się 2 maja 2018 roku. Tego dnia jako oficer Wojska Polskiego, pełniąc służbę i widząc w telewizji różne wydarzenia związane z dniem flagi (największa powiewająca flaga zawisła na latarni w Świnoujściu, w Krakowie padł rekord Guinnessa na najdłuższą flagę Polski, która miała 2057 metrów i została rozwinięta między Barbakanem a Wawelem) zrodziła się we mnie koncepcja własnego, długofalowego pomysłu na uczczenie flagi narodowej. 2 maja w moim życiu to data szczególnie ważna także z innego powodu - tego dnia w roku 2007 urodził się mój pierwszy syn. Może to zbieg okoliczności, a może coś więcej ...

11.11.2018

Pierwsza odsłona witryny internetowej wraz z profilami na najpopularniejszych portalach społecznościowych miała miejsce dnia 11 listopada, czyli dokładnie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Geneza

Na koncepcję pomysłu złożyło się kilka faktów:

  • potrzeba pewnego uzewnętrznienia swojego patriotyzmu, ale w subtelnej formie
  • osiągnięta 40-tka i związane z tym poszukiwanie długofalowych celów na resztę życia
  • chęć do rodzinnego i samotnego podróżowania w różne zakątki świata
  • niespełnione dotychczas zamiłowanie do fotografowania
  • moje ciągoty do różnych łamigłówek i grywalizacji
  • nawiązanie słowne do zadań typu CTF związanych z bezpieczeństwem komputerowym.